Plazmowe usuwanie zmian i korekta powiek


Zastosowanie plazmy w usuwaniu zmian i korekcie powiek

Plazma jest wykorzystywana w medycynie estetycznej. Jej zastosowanie można znaleźć przy korekcie i usuwaniu zmian w obszarze delikatnych okolic oczu. Zabiegi z jej udziałem mogą obejmować także zmiany dermatologiczne na innych częściach ciała.

Plazmę można zastosować między innymi w celu:

  • usunięcia kępek żółtych
  • likwidacji zmian skórnych: brodawczaków, włókniaków czy prosaków
  • liftingu powieki górnej
  • usunięcia worków pod oczami
  • zmniejszenia zmarszczek wokół oczu – tzw. kurzych łapek
  • redukcji blizn i rozstępów

 

Jak wygląda zabieg? Przebieg i rekonwalescencja.


 

Przed zabiegiem okulista określa szczegółowo, który obszar okolic oczu może być poddany zabiegowi. Następnie nakładany jest specjalny krem znieczulający. Po około 15 minutach następuje usuwanie zmian, przez ich sublimację (odparowanie).

Czas zabiegu zależny jest od wielkości i ilości leczonych zmian. Przeciętnie wynosi od ok. 40 min do 1,5 godziny. 

Okres rekonwalescencji po plazmie jest uzależniony od stanu zdrowia pacjenta, który może bezpośrednio po zabiegu wrócić do domu i normalnie funkcjonować. Początkowo w miejscu wykonania zabiegu występuje niewielki obrzęk i zaczerwienienie skóry, które powinno ustąpić po około 3 dniach.

W tym czasie nie wolno nakładać makijażu, a skórę można przemywać solą fizjologiczną. Następnie na powiekach tworzą się strupki, które znikają do około 7 dni. Przez około 3 miesiące po zabiegu nie powinno się opalać skóry poddanej zabiegowi. Do pielęgnacji skóry należy stosować delikatne kremy i płyny bez alkoholu.

 

 

Przeciwwskazania do zabiegu

Istnieje niewiele przeciwwskazań do przeprowadzenia zabiegu. Odłożyć w czasie powinny go osoby, które w danym momencie mają aktywny stan zapalny skóry. Również kobiety w ciąży i karmiące piersią nie powinny w tym okresie poddawać się zabiegowi. Zabieg jest niewskazany dla osób cierpiących na choroby autoimmunologiczne i choroby skórne.


)