Laserowe zamykanie naczynek – najczęściej zadawane pytania


Zabiegu laserowego zamykania naczynek można dokonać na terenie Beskidzkiego Centrum Medycznego. 
Procedura laserowego zamykania naczynek opiera się na ich termicznym uszkodzeniu, energia lasera kumuluje się w hemoglobinie, jednocześnie nie naruszając sąsiadujących tkanek oraz skóry. Miejscowy wzrost temperatury doprowadza do powstania skrzepu. Z czasem zostaje on samoistnie wchłonięty oraz wydalony przez organizm. 
Podczas wykonywania zabiegu zamykania naczynek laserem, w momencie kierowania wiązki lasera na zmianę, Pacjent może odczuwać delikatne mrowienie i ciepło. Po zabiegu może pojawić się zaczerwienienie.
Liczba zabiegów może być zróżnicowana. Wynika ona przede wszystkim z rodzaju oraz wielkości konkretnej zmiany. W każdym przypadku decyzję o rozpoczęciu kolejnej procedury podejmuje lekarz. 
Przed możliwym zabiegiem trzeba powstrzymać się od opalania przez okres od czterech do sześciu tygodni. Należy również czasowo zaniechać przyjmowania preparatów i ziół o działaniu fotouczulającym. Pięć dni przed zabiegiem nie należy przyjmować witamin. Na trzy miesiące przed zabiegiem nie należy wykonywać głębokiego peelingu chemicznego skóry.
Na zabieg zakwalifikowane mogą zostać osoby, które ukończyły 18-ty rok życia. Nie ma górnej granicy wieku, jednak z zabiegu mogą wykluczać niektóre choroby lub też posiadanie przez Pacjenta rozrusznika serca. Każdorazowo o dopuszczeniu do procedury zadecyduje lekarz.
W zależności od indywidualnych predyspozycji Pacjenta lekarz może zalecić określony sposób postępowania. Zalecane jest na przykład stosowanie kremów z wysokim filtrem.

Artykuł o laserowym zamykaniu naczynek


)